Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

ISP – Informační sběr o platech

Tento informační systém veřejné správy sleduje platy, odměny za pracovní pohotovost, průměrné výdělky, jakož i osobní údaje zaměstnanců ovlivňujících výši platu. Zaměstnavatelé jsou povinni poskytovat data způsobem, který stanovila vláda ČR svým nařízením. Pro zaměstnance odměňované podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, na základě nařízení vlády č. 328/2013 Sb.

Nugget vám usnadní práci a v tomto článku se dozvíte, jak vytvořit sestavu pro ISP a jak ji odeslat.

Ve funkci Mzdy 12-5 si otevřete Uživatelský program a pak najděte program s názvem Výstup do ISP

  • pro vytvoření souboru pro ISP je nutno mít uzavřený poslední měsíc daného hlídaného období a být již v novém období (tedy, pokud potřebuji ISP za období 1-6, musím být v otevřeném měsíci 7)

  • vyplňte tabulku a potvrďte tlačítkem OK
  • do Pracovního adresáře se vám uloží soubor s názvem: ISP.XML
  • tento vytvořený soubor si můžete nechat zkontrolovat na stránkách zde. Stačí vyplnit vaší e-mailovou adresu, vložit vytvořený soubor a zvolit výstupní formát (pokud výstupní formát změníte na CSV, dostanete pak výstup, který otevřete v excelu a bude se vám v něm lépe orientovat)
  • během chvilky obdržíte na zadanou e-mailovou adresu soubor s případnými chybami a ty bude nutné opravit
  • v případě chyb je potřeba opravit ručně a následně opravit tyto údaje také v programu Nugget

Poznámka:

  • pokud provedete v Nuggetu opravu v měsíci červenci a poté znovu spustíte uživatelský program, údaje se vám tam neprojeví (v případě, že byste potřebovali naprogramovat tuto funkci, aby vám tento uživatelský program bral i změny provedené v následujícím období, obraťte se na hotline nebo vašeho konzultanta)

Bližší informace o ISP najdete přímo na stránkách Ministerstva financí zde.