Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Migrace serveru

  1. Pokud má mít nový server shodnou IP adresu s původním, dejte prozatím novému serveru JINOU adresu, až do doby otestování plné funkčnosti nového serveru.
  2. Na nový server nainstalujte serverovou část mezd, instalační balíček je k dispozici v Zákaznické sekci v záložce Ke stažení jako „Nugget Mzdy Server“. Spouštějte přes pravé tlačítko myši „Spustit jako správce“. Pokud hodláte server instalovat na jiné místo než defaultně nabízí instalátor, kontaktujte nás.
  3. Po dokončení instalace vyplňte IP adresu serveru do okna programu CCIINST.exe, které se automaticky otevře.
  4. Restartujte server pro spuštění nainstalovaných služeb.
  5. Poté na novém serveru nainstalujte aktuální verzi, též k nalezení v Zákaznické sekci, ovšem ve složce „Aktualizace“, opět „Spustit jako správce“.
  6. Na původním serveru vytvořte kopii adresářů NuggetSW\MZDYPRG\MZDY00*, zkomprimujte, přesuňte na nový server a rozbalte do totožné cesty tak, aby odpovídala cesta i názvy adresářů.
  7. Z adresáře NuggetSW\MZDYPRG také přesuňte soubory SS000.idx, SS000.dat; je-li přítomen, pak i DPN_request_config.txt (ostatní soubory, jejichž název začíná na „DPN“, kopírovat nemusíte).
  8. Nasměrujte libovolnou klientskou stanici na nový server vyplněním jeho IP adresy do programu CCIINST.exe na stanici (je v adresáři NuggetSW\MZDYPRGC) a spusťte.
  9. Pokud se stanice nepřipojí, zkontrolujte, zda nemáte na novém serveru zakázané porty 9003 (ten je pro SOA verzi – „modrá hlava“) a 1024 – 5000 a 49152-65535 (obě rozmezí jsou pro starého klienta – „dolar“)
  10. Zkontrolujte na starém serveru, zda tam nemáte naplánované úlohy navázané na Nugget – může tam být automatické stahování e-neschopenek (program DPN_request.exe), automatické stahování dat z insolvenčního rejstříku (ISIR_loader.exe), importy či exporty z docházkového systému apod.

Pokud tam jsou, je třeba je zreplikovat na novém serveru a nastavit programy, které jsou spouštěny.

Také je možnost objednat si vzdálenou reinstalaci serveru dělanou přímo námi, za pomocí TeamVieweru. Jde o jednorázově placenou službu za 4.000,- bez daně, zahrnuje všechny výše uvedené kroky.